21 Temmuz 2015 Salı

Adı Mutluluk Kumsal (Ezgi Eyüboğlu) Kimdir?

Fox Tv'nin yaz sezonunda ekranlara gelmeye başlayan iddiaalı dizisi Adı Mutluluk'un başrol oyuncusu Kumsal (Ezgi Eyüboğlu) Kimdir?

Ezgi Eyüboğlu 15 Haziran 1988 yılında Ankara'da doğmuştur. İlk öğrenimini tamamladıktan sonra üniversite sınavıyla Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarın'da eğitimine devam eden Ezgi Eyüboğlu, iki yıl sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarına geçiş yaptı, bu okulda klasik bale bölümünü bitirdi.

Eğitimini 2. üniversitesi olan Yeditepe Üniversitesinde devam ettirdi. İkinci üniversitesiyle beraber ajans, kurum ve kuruluşlarda profesyonel oyunculuk yaşamına adım atmış oldu. 2007 yılından sonra çeşitli defile ve organizasyonlarda modellik yaptı.

Bazı video kliplerde de oynayan Eyüboğlu, televizyon dizilerinde de değişik roller alarak boy gösterdi.
Adı Mutluluk Ezgi Eyüboğlu
2012 yılında, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Aybige Hatun rolüne hayat veren oyuncu 2012 yılı Temmuz ayında başlayan Sudan Bıkmış Balıklar dizisinde Zeynep karakterini canlandırdı.

2015 yaz sezonunda ise bir yaz dizisi olan Adı Mutluluk dizisinde Kumsal rolü ile dizinin başrol oyuncusu olarak devam etmektedir.

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!