11 Aralık 2015 Cuma

Aşk Yeniden Şevket Reis (Tamer Levent) Kimdir?

Aşk Yeniden Dizisinde Şevket Reis Karakterine Hayat Veren Usta Oyuncu Şevket Taşkın Kimdir?

Aşk Yeniden adlı dizide sert bir baba Şevket Taşkın..Reis diyorlar ona..Kızı Zeynep’ dargın olsa da onun için yapmayacağı şey yok. Peki Reis’in gerçekte kim olduğunu, yaşamını merak ediyor musunuz? İşte Şevket Taşkın’a hayat veren usta oyuncunun biyografisi.

Usta oyuncunun gerçek hayattaki adı Tamer Levent. Levent 1950 yılında İzmir’de doğdu. Lise eğitimini İzmir Türk Koleji’nde tamamladı. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne 1971 yılında seviye sınavı ile girmiş, 1977 yılında yüksek eğitimini aynı okulda tamamlamıştır.

Aşk Yeniden Şevket Reis (Tamer Levent) Resimleri

Hem oyuncu hem de yönetmen olarak yer aldığı birçok oyun olan Levent, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini de üstlenmiştir. Tiyatro kültürünün daha fazla benimsenmesi için birçok çalışma gerçekleştiren Levent için 2003 yılında Çorlu Belediyesi tarafından adına sahne açılmıştır.

TOBAV ve TOMEB Genel Başkanı olan usata oyuncu, şuan hala Devlet Tiyatroları’nda rejisör kadrosundadır.

Son olarak Aşk Yeniden adlı dizide Şevket Reis (Şevket Taşkın) olarak ekranlarda yer alan başarılı usta oyuncu Tamer Levent, birçok oyun, dizi ve sinema filmine çeşitli karakterleri canlandırmıştır.

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!