11 Ağustos 2016 Perşembe

American Crime Story Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

American Crime Story Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu Başrol Oyuncuları, Tanıtım Fragmanı ve Hakkında Merak Edilen Herşey;

Fx kanalında yayınlanmaya başlayan bu dizi konsept olarak da "American Horror Story " dizisini anımsatmaktadır.Drama ve suç ögelerini barındıran bu dizi belkide Amerika'da bu güne kadar gelmiş en medyatik ve popüler bir davayı ele almıştır.Dizi o kadar merak uyandırmış olacak ki daha ilk bölümü yayınlanmadan 2.sezonunda olacağı belirtilmiştir. Dizi, Jeffrey Toobin'in yazmış olduğu "The Run of His Life: The People vs. O.J. Simpson" isimli kitaptan televizyona uyarlanmıştır. Anthony Hemingway ve Ryan Murphy'nin ortaklaşa yönetmenliğini yaptıkları bu dizide John Travolta ve Cuba Gooding Jr. gibi önemli isimlerde rol almaktadır.
American Crime Story Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu Başrol Oyuncuları, Tanıtım Fragmanı ve Hakkında Merak Edilen Herşey.

American Crime Story Konusu

 O.J. Simpson varoş mahallesinde büyüyen fakir bir ailenin çocuğuydu. Ama doğuştan gelen iri yapılı bir vucüduyla beraber yetenekleri de vardı.Bundan dolayı da kısa bir sürede Amerika'daki en iyi Amerikan futbol oyuncusu oldu . O.J. Simpson "Orange Juice" ya da "The Juice" lakaplarıyla tanınmaktaydı.

Kendisinden yaşça küçük olan beyaz tenli bir kadınla evlilik yapar fakat bu evlilik pek uzun sürmez. Daha sonra Amerika'da yaşayan Şükrü Boztepe isimli bir Türk bir gece The Juice'in eski karı Nicole Brown Simpson ve garson sevgilisi Ronald Goldman'ın cesetlerini bulmuş ve hemen polise haber vermiştir. İhbardan sonra ipuçlarını takip eden polis O.J.Simpson'un evinde cinayete ait kanıtlar bulur.

Bu cinayetten sonra Amerika'daki en medyatik olayın içinde kendisini bulur."The Juice " kendisinin aklanmaşı için 20 milyonda dolardan fazla harcamıştır.Canlı yayınlanan bu davanın her bölümü yaklaşık 150 milyon izlenmiştir. Hatta o dönemde o kadar çok popüler olmuştur ki herkes davanın gidişatını takip etmek için işlerini ve güçlerini bıraktıkları için ülke olarak tamı tamına 25 milyar dolar zarar etmiştir. Artık o kadar popüler olmuş ki halk tarafından Amerikan Başkan yardımcısında daha çok O.J.Simpson tanınıyordur.

Yayınlanma Tarihi: 2016-....
IMDb Puanı: 9.1
DveO Puanı: 9.4
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

American Crime Story Oyuncular;

Sarah Paulson, Sterling K. Brown, Kenneth Choi, Christian Clemenson, Cuba Gooding Jr., Bruce Greenwood, Nathan Lane, David Schwimmer, John Travolta

American Crime Story Dizisi Tanıtım Fragmanı;

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!