13 Ağustos 2016 Cumartesi

Colony Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Ünlü Oyuncular Josh Holloway ve Sarah Wayne Başrolde Olduğu Carlton Cuse'un Senaristliğini Yaptığı USA Network'ün En Yeni Dizisi Olan Colony Dizisinin Konusu ve Oyuncu Kadrosu;

Carlton Cuse'uCallies Bates Motel, Lost ve The Strain gibi projelerdeki başarılı senartliğiyle tanıyoruz. Kendisi bu yapımda da yerini almış durumda ve yeteneklerini sunacak. Dizinin kadrosunda Lost'ta izlediğimiz karizmatik oyuncu Josh Holloway ve  The Walking Dead ve Prison Break dizlerinden hatırladığımız tecrübeli aktrist Sarah Wayne yer alıyor.  Ayrıca  Peter Jakobsen ve Amanda Righetti gibi önemli oyuncular da bu yapımda görev alıyor. Yapımcılar özverili bir şekilde çalışarak önemli oyuncuları bu yapımda kadroya katarak önemli bir iş başarmışlar. Dileğimiz dizinin kalitesinin de en az kadro kalitesi kadar iyi olması.
Ünlü Oyuncular Josh Holloway ve Sarah Wayne Başrolde Olduğu Carlton Cuse'un Senaristliğini Yaptığı USA Network'ün En Yeni Dizisi Olan Colony Dizisinin Konusu ve Oyuncu Kadrosu.

Colony Konusu;

Klişe konulardan biri daha kendine burada yer bulmuş. Klişe konuya sahip olmasına rağmen bu yağım ön yargıyla yaklaşılacak gibi değil. Dizide Bir grup insanın Los Angeles şehrinin dünya dışı varlıklar tarafından işgaline karşı direnişlerini anlatıyor. Kısa bir süre önce dünyayı uzaylılar istila etmiştir. Los Angeles halkı çeşitli zorluklar altında yaşamalarına izin veriliyor. İstilacılar şehrin etrafına yüksek bir duvar örmüş ve giriş çıkışlar onların kontrolündedir. Şehirde insanlar sefalet ve zorluklar içinde yaşamaktadır. Besin ve ilaç stokları sınırlıdır. Ayrıca uzaylı istilacılarımız tüm bisiklet dışında tüm taşıtlara el koymuştur. Bu bizlere gerçek hayatta tüm bu zorlukları yaşayan ve yaşatan birilerini hatırlatıyor. Filistin halkının yaşadıkları ve bütün bunları onlara yaşatan "Malum" devletin bu diziye çok benzediğini düşünüyoruz.

Yapım aslında ademoğlunun ne kadar gaddar ve fırsatçı olduğunu gösteriyor. İnsanlığın bilinen tek yuvası olan Dünya istila altında ve tüm insanlığın birlik olup istilaya karşı direnmesi gerekirken, insanların hala birbirlerini dolandırmaya çalışması da oldukça gerçeği yansıtmaktadır. Öte yandan uzaylıların insanlardan oluşturduğu bir polis teşkilatı mevcuttur. Bu polis teşkilatı yine insanoğlunun adiliğini gözler önüne sunmaktadır. Teşkilattaki işgalci polisler direnişe mensup olan şahısları avlamakta, en ufak bir hata yapan insanı ise hapse atmaktadır. Dizi her ne kadar üs düzey bir yapım olmasa da bazı gerçekleri bize farklı bir anlayışla hatırlattığı için izlenmeyi en azından bir şansı hakediyor görüşündeyiz. Buradan tekrar Filistin halkı ve Filistin halkı gibi zorluklar yaşayan diğer tüm halklar dua ediyor ve Allah'tan onlar için yardım istiyoruz. Allah tekrar yar ve yardımcıları olsun.

Yayımlanma Tarihi: 2016-....
IMDb Puanı: 7.6
DveO Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Colony Oyuncu Kadrosu:

Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson, Alex Neustaedter, Isabella Crovetti-Cramp, Gonzalo Menendez, Kim Rhodes, Brandon Cyrus

Colony Tanıtım Fragmanı;

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!

3 yorum:

  1. Güzel bir dizi olacağa benziyor, konusu benim ilgimi çekti, hala abluka altında yaşayan gerçek milletlerin hayatlarını da farklı pencereden TV dünyasına yansıtacak gibi duruyor.

    YanıtlaSil
  2. konu baya klişe gerçekten dünyayı uzaylılar istila eder ve dünya bir şekilde amerikalılar tarafından kurtarlılır. diziyi izlemedim ama sonu böyle olacaktır yüksek ihtimalle. imdb 7.6 gene iyi bir puan.

    YanıtlaSil
  3. Konusu pek ilgi çekici değil ama Josh Holloway'i gerçekten severim. Denicem yakında Colony dizisini.

    YanıtlaSil