21 Ağustos 2015 Cuma

Doğru Diyet ve Egzersiz Nasıl Yapılır?

Doğru Diyet Nasıl Yapılır?

Türkiye’de zayıflamak isteyen kişiler yanlış uyguladıkları diyet programları yüzünden uzun süre kilo vermek yerine sağlığını tehlikeye atmaktadır. Diyet yapmadan önce kilo ve boy ölçümlerini ölçülüp uzman bir diyetisyene gidip  ölçülerinizi söledikten sonra sizin vücut ölçülerinize en uygun diyet listesini uygulamanız gerekmektedir.
Ölçülerinize uymayan diyet programları hem sağlığınıza zarar verir hem kilo vermenizi sağlamaz. Hatta bir müddet sonra fark fazla kilo alma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Doğru Diyet ve Egzersiz Nasıl Yapılır?

Doğru Egzersiz Programı Nasıl Olmalı?

Eğer egzersize başlıycaksanız ilk olarak hafif aşamalarla başlayın. Aksi taktirde hızlı yüklenme sonucu vücut ham olduğu için kitlenir ve 1 hafta kas ağrısı çekersiniz ve egzersize ara vermiş olursunuz. egzersiz hareketleri günde 30 dk ile başlarsanız vücut 5 günde alışır ve 30 dk yaptığımız egzersiz hareketlerini 1 haftadan sonra 1 saat’e çıkartabiliriz.
Egzersiz programını uygularken yeşil çay türü bitki çaylarını içmek hem yağ yakımını hızlandırır hemde bağırsaklarınızı temizlemiş olur. Tabiki günde 2 lt su içmeyide aksatmamanız gerekmektedir. Doktor Canan Karatay kesinlike egzersizden sonra ağır yemekler yemenizi tavsiye etmiyor insülin direnciniz düşer ve halsiz bir gün geçirirsiniz. Ağır yemek yemekten uzak durmanızda fayda var.

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!