11 Ağustos 2016 Perşembe

The Shannara Chronicles Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Terry Brooks'un "Shannara" Adlı  Roman Serisinden Uyarlama The Shannara Chronicles Dizisinin Konusu ve Oyuncu Kadrosu;

 Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter gibi roman serilerinin sinemaya uyarlanarak büyük hasılatlar ve hayran kitlesi oluşturmasıyla fantastik kurgu türü romanların sayısı artmaya başladı doğal olarak uyarlamaları da. The Shannara Cronicles bu uyarlamaların son örneklerinde biri ama bir farkla bu uyarlama beyaz perdeye değil televizyon kanalına... Dizinin kaynağı olan "Shannara" isimli roman  Terry Brooks'a ait. Roman toplamda 14 kitaptan ve 5 evreden oluşmakta. "Shannara"ismi, romana konu olan Elf ırkının kraliyet ailesinden almaktadır. Romanda ismi geçen bütün karakterler bu Elf ailesinin bir üyesidir.
Terry Brooks'un "Shannara" Adlı  Roman Serisinden Uyarlama The Shannara Chronicles Dizisinin Konusu ve Oyuncu Kadrosu.

The Shannara Chronicles Konusu;

Büyünün ve barışın hakim olduğu dört ana bölge artık korkunç bir tehdit ile karşı karşıyadır. Korkunç iblisler bu topraklardan asırlar önce kovulmuştur. Ve barışın olduğu topraklar devasa büyülü bir duvar tarafından korunmaktadır. Ama bu duvarın kaynağı olan ve Ellcrys adı verilen büyülü ağaç zayıf düşmüş ve ölmektedir. Bu sebeple Ellcrys koruyuculuğunu yitirmektedir. Korkunç iblislerin saldırılarından korunmak için Ellcrys ağaçlarından dikilmelirdir. Gerekli olan tohumları bulup getirmesi için iki genç Elf bu göreve uygun görülmüştür ve dizi hareketlilik kazanır.

Dizinin çekildiği mekanlar olağanüstü güzellik katmış. Dizi özverili bir çalışmanın ürünü gibi görünüyor. Efektler ve kostümler üzerinde sağlam çalışılmış. Hikaye oldukça hızlı ilerliyor bu da bazen düzensiz geçişlere neden oluyor. Bunun dışında bir eleştiri olarak dizide Lord of the Rings havasını anlamanız uzun sürmüyor. Ama bu hava mıdır yoksa ödün(Ç)almak mıdır o size kalmış. Noksanları düzeltirlerse dizi  tutar. Aksi takdride dizinin işi zor.

Yayımlanma Tarihi: 2016-....
IMDb Puanı: 8.3
DveO Puanı: 7.8
Sonuç: İzlenebilir

The Shannara Chronicles Oyuncu Kadrosu; 

Austin Butler, Poppy Drayton, Ivana Baquero, Manu Bennett, Aaron Jakubenko, Emilia Burns, John Rhys-Davies, Brooke Williams, Daniel MacPherson, Marcus Vanco

The Shannara Chronicles Tanıtım Fragmanı; 

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!

1 yorum:

  1. Bir dizide ivana baquero olurda dizi güzel olmaz mı? Efsane birşeye benziyor.

    YanıtlaSil