29 Mart 2018 Perşembe

Diriliş Ertuğrul Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu ve Başrol Oyuncuları


Diriliş Ertuğrul Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu ve Fragmanı. Muhteşem Kadrolu dizi Diriliş Ertuğrul'un devamındaki bölümleri TRT 1 kanalında izleyebilirsiniz;

Dizinin ilk sezon hikâyesi 13. yüzyılda Kayı Boyu'nun Tapınak Şövalyeleri'ne karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikâyesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı Boyu'nun bu sefer Moğollar’a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Üçüncü sezonda ise 13. yüzyılın ortalarında Söğüt 'e yerleşen Kayı Boyu Ertuğrul Bey önderliğinde Bizans İmparatorluğu ve Çavdaroğulları Obasına karşı mücadele edecektir. Dizi için 6 ay kadar hazırlık yapılmıştır. Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara da kılıç kullanma dersleri verildi.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Hakkında Kısa Bilgi;

Diriliş: Ertuğrul, TRT 1'de yayınlanan bir Türk televizyon dizisi. Yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan'ın paylaştıkları dizinin ilk bölümü 10 Aralık 2014 tarihinde yayınlandı. İlk bölümün yayınlanmasının ardından yayınlandığı günün AB grubu reyting sıralamasında 1. sırada yer aldı. Ayrıca dizi 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü aldı. Ardından 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde 2016 Yılının En İyi Dizisi ödülünü kazandı. Ödül verilirken sunucudan kaynaklandığı düşünülen olumsuz olaylar yaşanmıştır.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Başrol Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu;

Engin Altan Düzyatan - Ertuğrul Gazi
Kaan Taşaner - Gündoğdu
Hülya Darcan - Hayme Ana
Cemal Hünal - Komutan Ares/Ahmet Alp
Burak Hakkı - Sultan Alaeddin
Kürşat Alnıaçık - Ural Bey
Cem Uçan - Aliyar
Uğur Güneş - Tuğtekin
Serdar Gökhan - Süleyman Şah
Didem Balçın - Selcan Hatun
Esra Bilgiç - Halime Hatun
Çağdaş Onur Öztürk - Vasilyus

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!