21 Nisan 2018 Cumartesi

Once Upon A Time Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları


Yabancı Dizi Once Upon A Time Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları;

Dizi daha yeni doğmuş bir bebekken Büyülü Orman’ı lanetleyen Kötü Kalpli Cadı’dan korunmak üzere gönderilen Pamuk Prenses ve Yakışıklı Prens’in kızları Emma’nın dünyaya gönderilmesiyle başlar. Emma’nın sevgilisinden olan Henry adında bir oğlu vardır. Oğlu 10 yaşında annesini bulmak için otobüse biner ve Emma’ya gelir. Emma, Henry doğduğunda ona daha bir hayat sunmak için tüm bilgilerinin gizlenmesi şartıyla koruyucu aileye verilmesi üzerine oğlundan ayrılır. Henry’nin Emma’yı bulması kehanetin işidir. Henry tüm olup biteni Emma’ya anlatır. Emma’nın aslında Pamuk Prenses ve Yakışıklı Prens’in kızı olduğunu, Kötü Kalpli Cadı’nın onları lanetlediğini, bütün masal kahramanlarının Storybrooke adında bir kasabada hapsolduğunu söyler, fakat Emma bunların hiçbirisine inanmaz. Henry’nin yaşadığı yere tek başına dönmemesi gerektiğini anlayan Emma, onu evine kadar bırakmak ister. Henry bu durumdan memnundur, çünkü Emma’nın olması gerektiği yeri gördükten sonra gitmek istemeyeceğine inanır. Öyle de olur.
Henry’i evlat edinen kişi Kötü Kalpli Cadı’dır. Dünyadaki adı Regina’dır. Kötü Kalpli Cadı/Regina Büyülü Orman’ı lanetlediğinde masaldaki herkesin olan biteni unutmasını sağlamıştır. Kasabada yaşayan hiçbir masal karakteri Regina’nın lanetinin etkisi altında olduklarını bilmemektedirler. Emma Henry ile birlikte kasabaya döner ve Regina tarafından birçok kez tehdit edilir. Fakat bu Emma için kalma fikrini oluşturur ve Henry’e olan duyguları güçlendikçe kasaba kalmaya karar verir. Henry herkesin gözünde bir süre sorunlu bir çocuk olsa da zamanla işler açığa çıkacaktır.
Dizide masal kahramanlarının neredeyse hepsi yer almaktadır. Masal kitaplarında okuduğumuz gibi değillerdir, dizide çok farklı açılardan ele alınmışlardır. Aşağıda listelenen karakterler dizinin en çok göze çarpan isimleridir. Bunların yanında daha sonra diziye dahil olacak bir çok masal kahramanı vardır. Pinokyo, Malefiz, Tinker Bell, Şapkacı, Peter Pan, Robin Hood, Lamba Cini, 7 Cüceler, Devler, Kupa Kraliçesi, Periler, Uyuyan Güzel ve daha birçok karakter dizide yer alacaktır.

Once Upon A Time Dizisi Hakkında Kısaca Bilgilendirme;

Bir Varmış Bir Yokmuş, ABC kanalında yayınlanan dizi. Türkiye'de orijinal dilde, Türkçe altyazılı olarak bir dönem Dizimax Entertainment kanalında yayınlanmış, fakat kanal kapanmıştır.

Once Upon A Time Dizisi Başrol Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu;

Ginnifer Goodwin
Jennifer Morrison
Lana Parrilla
Josh Dallas
Jared S. Gilmore
Raphael Sbarge
Jamie Dornan
Robert Carlyle
Eion Bailey
Emilie de Ravin
Meghan Ory
Colin O'Donoghue
Michael Raymond-James
Michael Socha
Rebecca Mader
Sean Maguire
Andrew J. West
Dania Ramirez
Gabrielle Anwar
Alison Fernandez
Mekia Cox

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!