15 Mayıs 2018 Salı

11/22/63 Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları


Yabancı Dizi 11/22/63 Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları;

Zamana yolculuk yapılan mini dizide yolculuk Jake Epping ttarafından yapılacaktır. Bu dizide eski havayı soluyabileceksiniz. Tarihi, gizemi bir solukta içinize çekme keyfine erişebileceksiniz. En yakın arkadaşı olan al Templeton olayların peşinden gidemeyecek kadar hastadır. Geçmişe açılan kapıyı daha öncesinden ucuz et alabilmek için keşfetmiştir. Yakalandığı kanser hastalığından dolayı ise bu iş yani suikast olayı yarım kalacaktır. Yapabileceği tek bir şey kalıyor en iyi arkadaşı olan Jake Eping’e güvenmek. Jake Epping geçmişe 22 Kasım 1963 tarihinde gitmektedir. Tam da o tarihte gitmesinin sebebi ise John F. Kennedy suikastını önlemektir. Aslında kendisi sıradan bir lise öğretmenidir. İngiliz edebiyatı derslerine girmektedir. Eşinin alkol problemleriyle senelerce uğraşıp durmuştur. Bunun ardından eşi başka bir alkolikle onu terk etmiştir. Yolcuğu yapmak ise kendisinde takıntı haline gelmiştir. Yapmış olduğu yolculukta bir süre geçmişte kalması gerekmektedir. Asıl amacı sıradan kişi olmasına rağmen o suikastı önleyebilmektir, kimin neden yaptığı ve neden öldürdüğünü çözebilmektir. Jphn F. Kennedey üç kurşunla vurularak öldürülmüştü. Yaşasaydı öncelik olarak Amerika’nın sonra ise tüm dünyanın daha başka bir yer olacağını düşünmemiz mümkündür. Yenilikçi, gelişime ve değişime açık olan genç yürekli bir adamdı. Geçmişe dokunup değiştirme şansımız olsaydı en başta suikastı önlemek amaçlarlar.
Kennedy suikasttan sağ kurtulmuş olsaydı sorusuna gizemli cevaplardan başka yakın cevap bulunamaz. Jake geçmişe yolculuk yapmıştır fakat bir de sorun vardır. Geçmişe gittiğinde zaman ve saat hep aynı anda başlamaktadır. Geçmişte kaç yıl yaşarsan kaç saat kalırsan kal geri döndüğün anda sadece iki dakika kadar bir süre geçmektedir. Görevini tamamlayıp döner ve ardından tekrar geçmişe dönerse kader çizgisi tekrardan baştaki haline dönmektedir. Ölüm tehlikesinin de olduğunu belirtmekte yarar var. Buna rağmen Jake geçmişe gidiyor. Yeni bir kimlik hazırlanıyor. Böylece George Amberson tam anlamıyla bambaşka birisi oluyor. Bir sürü planlar yapıyor. Hayatı boyunca hiç bürünmediği bir bene bürünüyor. Daha saf, daha da ucuz, masum, güzel kokan ve tıka basa özgürlük dolu olan bir dünyaya yolculuk yapıyor . Soğukkanlılıkla yaklaşıyor olaylara. Gerekirse de katili öldürebilecek psikolojiye bürünüyor. Yolculuk yaptığı zamanda ise benzinin akıl almaz ucuz olduğunu, arazilerin şimdiki gibi binalarla donatılmış olmadığını, meyvelerin en saf en duru kokusuyla buram buram koktuğunu görecek hissedeceksiniz. Ve hatta insanların kapılarını kilitleme gereği duymadan evlerinden çıktığını, teknolojinin hayata hükmetmediği zamana dönüş yapacağız. Bunca şeyin yanı sıra sigaranın zararlarının henüz bilinmediği , erkek olmak aslında aynı zamanda sigara içmektir mantığının yerleşmiş olduğu zamana bir merhaba diyeceğiz. Yolculuk asıl amacını belirlemiştir fakat aynı zamanda aşkın doruklarına, yeni dostlukların sıcaklığına dokunarak gözlemler sonucu alınacak kararlar oluşturulacaktır. Dizi size nostalji katacak ve derinden etkileyecektir. Gizem dolu dünyada olanların yanı sıra geçmişin tozunu koklatacak bir filmdir aynı zamanda. Yıllar aslında bir kaç dakika olarak yaşamdan geçip giderken hayatı hiçe sayarak zaman yolculuk yapmak suikastın peşine düşmekse tamamen cesaret ister. Aşkın, gerilimin, gizemin eksik olmadığı harika bir Stephen King eserinden uyarlanmış mini bir dizidir.

11/22/63 Dizisi Hakkında Kısaca Bilgilendirme;

11.22.63, Stephen King'in 22/11/63 kitabından esinlenmiş, sekiz bölümden oluşan Amerikalı bilim kurgu, gerilim TV Mini-Serisi dizisidir. Dizi, J. J.

11/22/63 Dizisi Başrol Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu;

James Franco
Sarah Gadon
Chris Cooper
Daniel Webber
George MacKay

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!

1 yorum:

  1. James Franco ve Sarah Gadon çiftinin aşkını izlerken büyüleneceksiniz. Eski yılları oldukça iyi yansıtmaktalar. Diziyi izlerken son bölüme geldiğim de içimde bir burukluk kalmıştı.

    YanıtlaSil