15 Mayıs 2018 Salı

The Last Kingdom Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları


Yabancı Dizi The Last Kingdom Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları;

The Last Kingdom, savaş ve krallık çatısı altında bölümleri sahnelesen de, bu çatı altında din, aşk, politika ve sadakat merkezli bir seyir tablosu çizer. Birçok krallığın Vikinglerin istilasına uğradığı o dönemde Kral Büyük Alfred, bu saldırılara karşı koyacak, diğer krallıkları birleştirmek arzusu ile ayakta durarak ‘’Son Krallık’’ adını alacaktır. Toz duman bir ortamda, kendi özgürlük alanlarını tekrar kazanıp, hak ettikleri yurdu kurmaya çalışan insanların en görkemli krallık çatısı altında savaştığı bir öyküdür.
Sakson asilzadelerin oğlu olan Uhtred, Vikinglerin o dönemdeki istilasında kardeşi ve babasını kaybeder. Kendisi Vikingler tarafından 10 yaşında esir olarak alınır ve onlar gibi büyütülür. Kendi ülkesini yakıp yıkan kişiler tarafından yetiştirilen Uhtred, kendi ülkesi ile karşı karşıya getirilip sadakati sınanır. İngiliz olarak doğup Viking gibi yetiştirilen Uhtred kendi kimliğini belirlemeye çalıştığı dönemde Alfred ile tanışır.
IMDb puanı 8.3 olan dizinin son bölümü Mayıs 2017 tarihinde yayınlanmıştır.

The Last Kingdom Dizisi Hakkında Kısaca Bilgilendirme;

The Last Kingdom Türkçe: Son Krallık; İngiliz, tarihi televizyon dizisi. Bernand Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanmıştır. Dizi ilk 10 Ekim 2015 tarihinde yayınlandı. Kasım sonuyla birlikte ilk sezonun finali yapıldı.

The Last Kingdom Dizisi Başrol Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu;

Alexander Dreymon
David Dawson
Tobias Santelmann
Emily Cox
Adrian Bower
Thomas W. Gabrielsson
Joseph Millson
Simon Kunz
Harry McEntire
Helen Monks
Charlie Murphy
Rune Temte
Brian Vernel
Amy Wren
Matthew MacFadyen
Ian Hart

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!