15 Mayıs 2018 Salı

The Man İn The High Castle Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları


Yabancı Dizi The Man İn The High Castle Konusu, Oyuncu Kadrosu Ve Başrol Oyuncuları;

II. Dünya Savaşı’nın galibi Almanya ve Japonya arasındaki güç savaşlarını konu alan dizide, Amerika ikiye bölünüyor. Dünya’da varlık gösteren en güçlü iki ülke konumundaki Almanya ve Japonya, sahip oldukları gücü, ezici bir üstünlük gösterisine çeviriyor ve kendilerinden olmayanlara zulmediyorlar. Almanların yarışı biraz daha önde götürdüğü, sanayi ve teknoloji bakımından Japonları oldukça geride bıraktığı görülüyor. Dizinin merkezinde doğusu Almanlar, batısı ise Japonlar tarafından işgal edilen Amerika’nın direnişi konusu işleniyor. Direniş hareketini başlatan ise ‘yüksek şatodaki adam’… Onun kim olduğu bilinmiyor fakat aracılar yoluyla dağıttığı film kasetleri direnişe kaynaklık ediyor. Kasetlerdeki film, II. Dünya Savaşı’nı müttefik devletlerin kazandığını konu alıyor. Yani aslında gerçek tarihi… İkinci sezonda ‘yüksek şatodaki adam’ın kim olduğunun öğrenilmesi bekleniyor.
Almanya ve Japonya’nın birbirlerini alt etme çabalarının soğuk savaşa dönüştüğü senaryoda dikkat çeken öğeler; Amerika’nın büyük çaplı direniş eylemlerine sahne olması, SSCB yıkılması, Stalin’in idam edilmesi, Akdeniz’in tamamıyla İtalya’nın eline geçmesi oluyor. Özellikle Almanya’nın Mars, Venüs ve Ay’da kurduğu koloniler ise hayal dünyamızın sınırlarını zorluyor.

The Man İn The High Castle Dizisi Hakkında Kısaca Bilgilendirme;

High Castle'daki Adam, Amazon Stüdyoları , Scott Free Productions , Headline Pictures , Electric Shepherd Productions ve Big Light Productions tarafından üretilenbir Amerikan distopik alternatif tarih serisi.Bu seri Philip K. Dick tarafından aynı ismin 1962 romanı dayanmaktadır. '1962 alternatif versiyonunda' Eksen güçleri II. Dünya Savaşı'nı kazanmış ve ABD'yi iki kukla devlete bölmüştür.: Büyük Nazi Reich ve Japon Pasifik Devletleri. Dizi, kendi kaderlerinden çok farklı bir tarih gösteren bir dizi propaganda filmi ile temas ettikten sonra kaderleri iç içe geçiyor.
Ocak 2015'te başlayacak olan pilot, Amazon'un "orijinal seri geliştirme programının başlamasından beri en çok izlenen" oldu. Bir sonraki ay, Amazon , Kasım ayında yayımlanan ve on beş bölümlük bir sezonu doldurması için bölümler gönderdi. Aralık 2016'da bir on sezonun ikinci sezonu, üçüncü sezonu ile birkaç hafta sonra, 2018'de piyasaya sürüleceğini açıkladı.

The Man İn The High Castle Dizisi Başrol Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu;

Alexa Davalos
Rupert Evans
Luke Kleintank
DJ Qualls
Joel de la Fuente
Cary-Hiroyuki Tagawa
Rufus Sewell
Brennan Brown
Callum Keith Rennie
Bella Heathcote

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!