4 Aralık 2020 Cuma

Twitter'da Konuşulan Luppo Alan Adamın Hikayesi, Neden Luppo Aldı?

Twitter'da TT Olan ve Herkes Tarafından Konuşulan Konuşulan Luppo Alan Adamın Hikayesi, Neden Luppo Aldı?

10 Nisan akşamı saat 22.00'da duyurulan ve haftasonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı haberlerinden sonra bazı yerlerde izdiham yaşandı. Yaşanan bu izdiham sonrasında Twitter'a düşen Luppo alan adam Türkiye'nin en çok konuşulanları arasına girdi.

Twitter'da paylaşılan ve kaynağı teyit edilmeyen, gerçek haber olma olasılığı az olan Luppo alan adam'ın hikayesi sizlerle.


Twitter'da bir kullanıcı tam olarak şunları paylaştı;

Herkese selamlar, saygılar. Şu sokağa çıkma yasağı haberi gelince markete gidip Luppo alan ve herkesin kızdığı ya da dalga geçtiği kişi benim kapı komşum. Bu olay hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.

"Abi markete gittim market ana baba günü. Önce makarya ya da pirinç almak istedim kalmamıştı sonra ekmek almak istedim o da yoktu. O izdiham içinde o marketten çıkıp başka markete gidemezdim ve aç kalırım korkusu ile direkt önüme çıkan ilk yiyeceği aldım.

Herkes sanıyor ki sanki ben sadece Luppo almak için evden çıktım ve virüs kapma riskini alarak o kadar insanın arasına girdim. Zaten evden apar topar çıktığım için ne maske ne eldivenim vardı. Sadece anlık dürtü ile aç kalmaktan korktum" dedi.

Ve arkadaşlar bildiğiniz gibi fırınların açık olacağı filan en son açıklandı yani bu komşum markete giderken fırınların açık olacağını, ekmek dağıtımı olacağını bilmiyordu. Kendisini de uzun süredir tanırım çok saf ve çok naif bir insan kendisi.

Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herkesin maddi durumu günlerce haftalarca yetecek kadar erzak almaya yetmeyebilir. İnsanı tek bir fotoğraf karesi ile küçümsemek ona kızmak ne kadar doğru?

Adam sadece aç kalmaktan korkmuş ve parasının yeteceği markana, ekmek, pirinç falan bulamayınca önüne çıkan ilk şeyi aldı hepsi bu. Ama günlerdir sosyal medyadan herkes kızdı ve dalga geçti kendisi ile o yüzden bunları yazmak istedim.

Herkese saygılar sevgiler.

Bize Destek Olmak İçin Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!